ZASZCZEP SIĘ PRZECIW KLESZCZOWEMU ZAPALENIU MÓZGU!

ZASZCZEP SIĘ PRZECIW KLESZCZOWEMU ZAPALENIU MÓZGU!

Centrum Medyczne PROF –MED  oferuje w sprzedaży szczepionkę przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu

w promocyjnej cenie 130 zł
(w cenie kwalifikacja lekarska do szczepienia)

Kleszczowe zapalenie mózgu, w skrócie KZM  to obok Boleriozy druga bardzo poważna choroba przenoszona przez kleszcze.
Wraz z nadejściem wiosny aktywność kleszczy zdecydowanie wzrasta,  a co za tym idzie wzrasta również ryzyko ukąszenia przez tego niewielkiego pajęczaka.

Dlatego nie ryzykuj i zaszczep się przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu.

Choroba ta wywoływana jest przez wirus  o nazwie Flavivirus. Do zarażenia dochodzi już w momencie ukąszenia przez zakażonego kleszcza. Przebieg choroby jest dwuetapowy i początkowo przypomina objawami infekcję grypową lub grypopodobną. Drugi etap choroby może mieć bardziej burzliwy przebieg i najczęściej objawia się wysoką, powyżej 39 °C  gorączką, nudnościami, wymiotami, bólami głowy a nawet utratą przytomności.

Ponieważ nie ma leków zdolnych zwalczyć Flavivirusa, a leczenie może być wyłącznie objawowe i może trwać wiele tygodni, a nawet rok, zaleca się stosowanie szczepień ochronnych. Odpowiednio wcześnie podana szczepionka przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu, najlepiej wiosną, prowadzi do wytworzenia odporności i skutecznie chroni przed tą groźną chorobą i jej powikłaniami.

Więcej informacji na temat szczepień można uzyskać pod numerem telefonu 54 236 03 81 lub pod adresem e-mail: punktszczepien@cmprofmed.pl